X
WOJAS DEVELOPMENT

Napisz lub zadzwoń!

Lokalizacja

Patio Vita powstanie w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Kielc - między ulicami Zagnańską, Okrzei i Jesionową - dosłownie kilka minut piechotą od centrum miasta, blisko terenów spacerowych Zalewu Kieleckiego. Co ważne, osiedle nie będzie sąsiadowało bezpośrednio z żadną ruchliwą ulicą, lecz pozostanie osłonięte otaczającymi budynkami mieszkalnymi i biurowymi. W bezpośrednim sąsiedztwie mieszkańcy znajdą przedszkole, przychodnie, przystanki autobusowe - wszystko na wyciągnięcie ręki. W perspektywie najbliższych kilku lat będzie to najnowocześniejszy rejon mieszkalny Kielc. 

 

Etapy realizacji

Inwestycja patio Vita realizowana jest w dwóch etapach. W ramach pierwszego etapu powstaje budynek, w którym zaprojektowano 105 mieszkań o powierzchni od 28 m2 do 83 m2. W ramach drugiego etapu zrealizowany będzie drugi budynek, w którym zaprojektowano 62 mieszkania o podobnie zróżnicowanej powierzchni. Większość mieszkań można łączyć po dwa, tworząc przestronne apartamenty. W ramach każdego mieszkania można swobodnie aranżować przestrzeń przestawiając lub likwidując ścianki działowe.

Dla każdego lokalu przewidziano komórkę lokatorską i co najmniej jedno miejsce w garażu podziemnym. W obu budynkach przewidziano oddzielne pomieszczenia na rowery. Mieszkańcy obu budynków będa mogli korzystać ze wspólnej bezpłatnej sali fitnes i bawialni dla małych dzieci. Pomieszczenia te będą mogły służyć również innym potrzebom wspólnoty. Budynki stworzą kameralną enklawę z wewnętrznym, cichym i pełnym zieleni dziedzińcem. Z zewnątrz otoczone będą ogrodzeniem oraz zwartą zabudową mieszkaniową i usługową.

Bezpieczeństwo

W Patio Vita zapewniliśmy mieszkańcom maksimum bezpieczeństwa. Na parterze zaprojektowano antywłamaniowe okna. Teren osiedla jest ogrodzony i oświetlony. Na zewnątrz budynków przewidziana została instalacja do monitoringu (kamery). Wejście na teren Patio Vita jest możliwe wyłącznie przy użyciu kodu lub domofonu.

Wjazd na miejsca parkingowe i do garażu wymaga użycia pilota lub kart kodujących. Wewnątrz dziedzińca niemal całkowicie wyeliminowano ruch samochodowy. Takie rozwiązanie (wewnętrzne patio) zwiększa bezpieczeństwo bawiących się dzieci i spacerujących dorosłych.

Zieleń

Dziedziniec pomiędzy dwoma budynkami Patio Vita to zielone serce osiedla. Pergola, hamaki, ławki umożliwią spotkania i wypoczynek wśród zieleni. Ogrody wewnątrz patio zostały zaprojektowane w taki sposób, aby cieszyły oko w każdą porę roku. Wiosną przywitają mieszkańców żółtymi barwami forsycje i brzozy karłowate. Latem fioletowe różaneczniki i budleje zaproszą do patio motyle.

Jesienią ozdobą ogrodów będą wrzosy, purpurowe liście winobluszczu i szkarłatny ognik. A zimą sikory, zięby i rudziki przylecą do owoców jarzębiny, tarniny i głogu. Wnętrze patio, otoczone budynkami przed hałasem i wiatrem, ogrzane słońcem od południowej strony, będzie stwarzało doskonałe miejsce do wzrostu roślin i wypoczynku mieszkańców.

Tereny rekreacji

Zalew Kielecki to obszar o olbrzymim potencjale rekreacyjno – wypoczynkowym. Od dawna przyciąga licznych spacerowiczów, wędkarzy i miłośników sportów wodnych. W Wydziale Rozwoju i Rewitalizacji Urzędu Miasta trwają prace nad przygotowaniem koncepcji zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Według wstępnych planów władz miasta, na brzegach zalewu powstaną nowe obiekty sportowe i restauracje. Mieszkańcy Patio Vita będą mogli do Zalewu Kieleckiego dojść spacerem w kilka minut. Odległość Patio Vita od kieleckich plaż to zaledwie 500 m.

W bezpośrednim sąsiedztwie Patio Vita znajduje się obszar Doliny Silnicy. Wzdłuż rzeki zbudowane zostały ścieżki rowerowe i spacerowe, które ciągną się od Zalewu Kieleckiego do Stadionu Leśnego. Zgodnie z założeniami przygotowanej przez miasto w 2016 roku koncepcji rewitalizacji tego terenu jeden brzeg Silnicy będzie uregulowany, a drugi pozostanie naturalny. Zostaną one połączone drewnianymi pomostami. Obok powstaną miejsca do wypoczynku, łąki kwietne oraz elementy małej architektury.

Dla dzieci

Na ogrodzonym terenie osiedla Patio Vita powstanie plac zabaw dla najmłodszych. Na bezpiecznej powierzchni, wśród zieleni, od nasłonecznionej strony osiedla (południowej) dzieci cieszyć się będą korzystając z piaskownicy, huśtawek, zestawu wspinaczkowego i gier interaktywnych. W bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw znajdować się będzie również otwarta siłownia zewnętrzna. Na parterze budynku, obok sali fitness, zostanie zaaranżowana i wyposażona przez dewelopera bawialnia dla dzieci. W pokoju tym można będzie zorganizować niewielkie przyjęcie dla maluchów lub zająć dzieci zabawą, ćwicząc jednocześnie w sąsiadującej sali fitness.

Na wewnętrznym dziedzińcu między budynkami, dzieci znajdą również przestrzeń do wspólnej zabawy. Na chodnikach powstaną kolorowe plansze do gier podwórkowych, takich jak klasy, twister oraz szachy. Plansze wykonywane są z materiału termoplastycznego, który cechuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Kolory nie bledną i utrzymują swoją intensywność, a materiał ma właściwości antypoślizgowe. Gry i zabawy podwórkowe towarzyszyły nam od zawsze. Dzieci XXI wieku nie muszą z tego rezygnować. Niech bawią się nie tylko w domu, przed telewizorem czy ekranem komputera. Na podwórku też może być ciekawie i interaktywnie.

Dla aktywnych

Karnet nie będzie potrzebny! Lubiący ruch mieszkańcy osiedla będą mogli trenować we własnym klubie fitness, który zostanie przez dewelopera w pełni wyposażony! Amatorzy ćwiczeń znajdą tam sprzęt do treningu funkcjonalnego oraz bieżnię i rowery do ćwiczeń cardio. Elastyczne maty pozwolą również na ćwiczenie jogi czy pilates. W pobliżu placu zabaw dla dzieci, wśród zieleni, od słonecznej, południowej strony osiedla Patio Vita, powstanie siłownia zewnętrzna dla mieszkańców dbających o zdrowie i formę zyczną.

Siłownie plenerowe zyskują coraz większą popularność, gdyż są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych siłowni, zwłaszcza przy sprzyjającej pogodzie. Na siłowni plenerowej Patio Vita zostaną zainstalowane profesjonalne, certyfikowane i odporne na warunki atmosferyczne urządzenia, na których trenować będą mogli zarówno amatorzy, jak i profesjonalni sportowcy. Entuzjaści rowerów, joggingu i nordic walking będą mieli natomiast zaledwie 200m do kilkukilometrowych tras spacerowych i rowerowych.

Dla seniorów

Teren wewnętrznego patio to miejsce odpoczynku i spotkań z rodziną. W otoczeniu zieleni mieszkańcy będą mogli rozegrać partię szachów, brydża, czy po prostu porozmawiać lub poczytać prasę. Atrakcyjne otoczenie zachęcać będzie dzieci i wnuki do odwiedzin i wspólnej zabawy oraz nauki. Na wewnętrznym dziedzińcu Patio Vita przewidziano pergolę z ławeczkami, szachy ogrodowe, gry chodnikowe dla dzieci, dużo słońca i zieleni. Osłonięte przed wiatrem i hałasem patio to kwintesencja kameralnej, miejskiej architektury.

Mieszkania na parterze będą szczególnie atrakcyjne dla osób spędzających dużo czasu w domu i dla których kontakt z przyrodą ma istotne znaczenie. Możliwość wyjścia do własnego ogrodu prosto z mieszkania, przez drzwi balkonowe z obniżonym progiem, a także szyby antywłamaniowe w oknach, zwiększą bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, którzy wybiorą lokale usytuowane na parterze budynku. Oferujemy również możliwość dostosowania mieszkań do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Tarasy i ogrody

Każde z mieszkań w Patio Vita ma co najmniej jeden balkon albo taras. Największy taras ma prawie 70m2. Wszystkie balkony i tarasy oddajemy mieszkańcom wykończone i pokryte systemowymi deskami tarasowymi, które zapewniają wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie. Przez większą część roku duży taras stanowić może naturalną, powiększoną przestrzeń mieszkania - miejsce do pracy i odpoczynku.

Wszystkie mieszkania na parterze mają własne, wydzielone ogródki. Niektóre z mieszkań mają własny teren zielony z obu stron budynku, zarówno od strony wschodniej, jak i zachodniej. Teren ogródka może być przez właściciela ogrodzony i urządzony według własnych upodobań. Jednocześnie, od strony dziedzińca, ogrody prywatne zostaną oddzielone zimozielonym żywopłotem zapewniającym jednolitą estetykę terenów zielonych oraz intymność użytkowników wydzielonych ogródków.

Ekologiczna przestrzeń wspólna

Części wspólne budynku: hole, klatki schodowe oraz korytarze zostały zaprojektowane w nowoczesnym, ekologicznym stylu. Podłogi wykończone jasnoszarym gresem, ściany w odcieniach piasku, grafitowa stolarka drzwiowa oraz drewniana okleina szaf technicznych. W ekologiczny trend wpisują się też energooszczędne lampy led wykorzystane do oświetlenia części wspólnych oraz czujniki ruchu zainstalowane w obrębie rzadziej uczęszczanych korytarzy i pomieszczeń. Dach budynku został zaprojektowany jako ekstensywny: porastać go będą trawy i rozchodniki.

W budynkach zainstalowane są cichobieżne windy, a klatki schodowe zostały izolowane akustycznie za pomocą nowej generacji łączników akustycznych z systemu Schöck Tronsole. Patio Vita ogrzewane jest ciepłem systemowym (gorącą wodą dostarczaną przez miejską ciepłownię). Taki system ogrzewania jest bezpieczny, wygodny, oszczędny i ekologiczny. Użycie ciepła systemowego oznacza, że Patio Vita odprowadza do powietrza 35-krotnie mniej substancji niebezpiecznych stanowiących smog niż porównywalne osiedle ogrzewane indywidualną kotłownią.
(więcej na: www.ciepłosystemowe.pl)

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty!

Do pobrania

Ulubione mieszkania Porównywarka mieszkań